Kuhuminna

Kõik fotograafiast
priitv8
Posts: 1694
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Kuhuminna

Post by priitv8 »

MartinV wrote:DSC4231 subjekt istub taustaga hästi kokku
Selle ma oleks äärepealt isegi välja jätnud.
MartinV wrote:DSC4424 see 50/50 kompa täitsa sobib sinna
See tuli mitmest tükist (tüdruk + paberid) kokku kleepida. Sestap sai selline.
MartinV wrote:DSC4209 selline puhas pilt suht silmatorkavast tegelasest
Kahjuks mitte minu lemmiktegelasest. Eelmise aasta nunnu pisike läti tüdruk oli sel aastal rapunzel.
ImageImage
Tom
Posts: 2490
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Kuhuminna

Post by Tom »

Tartu Kõrgema Kunstikooli moeshoul
https://www.dropbox.com/sh/8tmeeih7pdk7 ... pt9Ua?dl=0
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3621
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

Suhteliselt palju seljaga kaamerasse modelle? Mul on jätkuvalt kiindumus heledatesse valgustatud natuke fookusest väljas taustadesse, loob sellist muinasjutuõhkkonda, eriti veel suitsu/udu/god ray'dega vürtsitatult. 2 ja 18 meeldivad seepärast, 8 on ka selline sürr tervik. 25 on väga filmilik chiaroscuro (seda sõna pidin wikipediast pasteerimas käima :)
priitv8
Posts: 1694
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Kuhuminna

Post by priitv8 »

Mingi Harju ralli 2016 tuleb lausa hoovi peale: http://www.rally.ee/?a=a018&b=5600
Liiklusskeem
Tom
Posts: 2490
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Kuhuminna

Post by Tom »

Mida sa Martin, siis siin töötlusega veel teeks?
Ilmselt tuleks otsida parema taustaga pilt.
Attachments
DSC_7115.jpg
DSC_7115.jpg (204.29 KiB) Viewed 6818 times
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3621
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

Ega ma nende kaasaveetud piltidega reeglina väga palju ei oskagi teha. Ükskord väänasin suht läbivalt tumendavaid gradiente üles ja alla serva (vastavalt maitsele ka muru rohelisust muutes), aga pole enam viitsinud. Seega jääb põhiliseks tööriistaks crop tool. Mina vist kaldun liialdama viltuste kadreeringutega, et kõik autod sõidavad "mäkke"; ma ei tea, jätab see kuidagi "võimsama mulje"?

Sinu pildil cropiks tõenäoliselt selle paremal taustal oleva moodustise välja, aga jah, see kollane maja jääb ikkagi häirima. Natuke tundub pilt ka alasäris olevat, tõstaksin säri või shadow'sid, et natuke rohkem detaili velgedest ja ninaosast välja tuua. (samas mul jätkuvalt kalibreerimata monitor)

Kuna paistab, et me ainult üht autot pildistasimegi, siis veel üks näide sellest; tehtud õhtupoole vist umbes sellest kohast, kuhu me õnnetult lõunapausi ajal sattusime:

Image

Mulle meeldib, kui õnnestub selline kurvikaar kaadrisse jätta, annab mingit dünaamilisust juurde.
Tom
Posts: 2490
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Kuhuminna

Post by Tom »

On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3621
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

4-7 on suht ühesugused, nii et nende puhul mängib kõige rohkem taust, ja see, mis osas auto terav on. Mulle tundub, et mingi teravus peaks olema kaamerale kõige lähemas autonurgas - et kui tuled on umbes nagu auto silmad, siis "lähim silm" võiks enam-vähem terav olla. See on probleemiks nr 5. puhul, 4 paistab OK, teised kaks head selles osas. Aga nr 6 on peaaegu profiil ja seal hakkab rohkem häirima see, et auto on uksest tahapoole nii ära värisenud-liikunud. Seega 4 või 7 nendest, 7 peal on auto hää, aga jookseb häiriva taustaga rohkem kokku.

1. puhul häirib see ülemine taust - hele ja selline natuke närvilise bokeh välimus, ei ole piisavalt ühtlaseks ära tõmmanud kaasavedamisega (pikemat säriaega vaja). Võib-olla sinna prooviks mingit tumeduse ja bluriga gradienti. 9-ndaga vähemal määral sama lugu, seepärast tundub 8 parem valik. 8 ongi midagi sellist, mida küllap endagi galeriisse paneks.

2 ja 3 on OK kaasavedamised, 2 minu meelest parem, kuna auto on ühtlaselt terav; 3-ndal on tagaspoila udune ja jookseb ka natuke taustaga kokku / ei eristu sellest hästi (ma ei tea, kui otsitud hala see nüüd on ja kas ma mõne enda pildi puhul oleks seda teadvustanud).

Minu kogemus nendest kaasavedamistest ongi selline, et kui suudad enam-vähem kaasa vedada, siis pärast on kataloog täis suht ühesuguseid peaaegu talutavaid pilte, ja siis sellest ühetaolisusest pääsemiseks keerangi neid imelike nurkade alla vms. Paremal juhul on see juba pildistamise ajal meeles, ja siis üritan tähele panna taustu, vedada kaasa eemalduvat, mitte lähenevat autot (millegipärast keerulisem), jätta auto vahelduseks kaadris suht väikseks, ja minna väga pikkadele säriaegadele (1/80 - 1/40) - õnnestumisprotsent väiksem, aga kui midagi läheb pihta, siis on erilisem pilt.

Teisi kommentaarin ka, vajutan vahepeal "Submit" ainult :)
MartinV
Site Admin
Posts: 3621
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

10 on see musta läikiva asja pildistamise needus - velg ja pidurisadul on ilusad, näevad peaaegu "valgustatud" välja; aga kohe järgmine asi, kuhu pilk reisib, on see heleda seina peegeldus koos koonusega, lisaks veel fotograafi parim sõber, tema neoonvest :) Ma kropiks sealt kogu ukse minema ja vaataks, kas siis jääb veel mingit kaadri moodi asja; kui jah, siis üritaks neoonvestist rohelise saturationi ja luminance'i mahakeeramisega lahti saada. Velje RS-logo kah pea alaspidi - mis teha, kui autospordijumalad alati ei naerata :)

11 on pigem pilt auto pildistamisest, mitte autost :)

12 vs 13 meeldib mulle 12 rohkem, kuidagi avaram-õhulisem - kes oleks arvanud, et mulle ilma vinjetita variant rohkem istub...

14 on vist 1/4000 vms, isegi kirjad rehvidel on täiesti selged :) Selle tulemusel paraku võiks auto pildil samahästi ka pargitud olla :/ Lisaks sellel ja järgmisel pildil on päikesepeegeldus tuuleklaasilt paha - täpselt seal, kus tahaks juhti näha läbi klaasi ja klaasi enda räpasus paistab kah ilgelt hästi ära. Sama see bemmipildi mustvalgeks keeramine paistab väga hästi töötavat, selle idee võib-olla varastan :)

16 on selline detail, mida ootakski sult kui kogenud üritustepildistajalt rohkem, selliseid tabatud olupilte.

17 mulle eriti ei istu, sealt oli halb pildistada, varjuküljest olid enamus autosid hästi kahvatud, ainult selline erikuradisinine on suutnud mingit värvi säilitada ja natukenegi sellelt suht mudruselt taustalt välja paista.
Tom
Posts: 2490
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Kuhuminna

Post by Tom »

Korrigeerisin natuke paari pilti.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
Post Reply