Kuhuminna

Kõik fotograafiast
MartinV
Site Admin
Posts: 3621
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

Käisin oma värske 30-eurise ülilainurgaga brickwallimas:
Image

Võrreldes AF-i ja MF-i tundus, et käsitsi õnnestus saavutada selgelt parem teravus; õnnetuseks oli väljas väga külm ja teravustamisrõngas on õhuke ka, nii et mugav see just ei olnud.

Siin on üks täiesti korrigeerimata täissuuruses laks F8 juures - teravus on minu meelest väga hea suht nurkadeni välja, CA-d talutavad ja moonutus päris huvitav (see katuseserv lookleb päris kõvasti), aga LR-i Sony 20 F2.8 profiil teeb selle vajadusel sirgeks.
Tom
Posts: 2490
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Kuhuminna

Post by Tom »

Kus selline tore maja asub ka?
Kas sa oma fotokoti nimekirja ei tahaks siia panna :)
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3621
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

Pildina pandud maja on Kopli ja Erika tänava ristis, mulle ka on tema välimus ikka huvitav tundunud. Lingina pandud pildi hoone on Noblessneris.

Fotokott oli väike aga sisult veider - A7R2, LA-EA4 adapter, Minolta AF 20mm F2.8. Veel oli kaasas Leica Summicron-R 50mm F2, sellega on tehtud need kaks eelmise lehe suvisemat Kalamaja pilti. Leica ost oli igati irratsionaalne, nimi tundus äge ja juba ammu oli suur huvi veenduda, et see ei saa ometi oma hinda väärt olla :). Ostuhind oli natuke üle 200 euro ehk siis 5x rohkem kui mu järgmiseks kõige kallim 50 F2 (Nikkor) ja 100x kallim, kui mu kõige odavam 50 F2 (Jupiter 8) :P
Tom
Posts: 2490
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Kuhuminna

Post by Tom »

Leica logo oli siis väärtuslikum kui klaas?
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3621
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

Nojah, nime pärast ostsin (Summicron-R kõlab isegi ägedamalt kui Leica :) ja ei lootnudki, et see saab olla kordades parem kui tüüpiline normaalobjektiiv. See lihtsalt on üks odavamaid "päris" Leica torusid ja võimalus öelda "been there, done that" :)

Või noh, see "päris" on ka mõnes mõttes suhteline - seda loetakse puhtatõuliseks Leica toruks, mille nende oma tuntud insener (https://en.wikipedia.org/wiki/Walter_Mandler) välja töötas, aga teiselt poolt on see peegelkaamera toru (seda tähendab see R seal nimes), mitte M-süsteemi obje. Ja tehtud on ta Kanadas :) Aga täitsa sealses Leica enda tehases ikka.

Ja sobib hästi kokku minu ainsa Leica kerega, milleks on Minoltaga koostöös välja töötatud ja Portugalis kokku pandud R3 :P Kogu see komplekt räägib kena loo sellest, kuidas Saksa kaameratööstus üritas konkurentsis Jaapani peegelkaameratega ellu jääda (proovis ka peegelkaameraid teha, tootmist Saksast välja viia, lõpuks japsidega koostööd teha).

Eks mingit unikaalset Leica käekirja võib veel pilte tehes ja analüüsides üritada tabada; puhttehniliselt kvaliteedilt tundub suht OK oma aja 50 F2. Aga naljakas küll, see toru on vist üldse kõige kallim ese, mille ma sellel aastal ostnud olen. (R3 maksis alla 100 EUR, kui see küsimus tekkis:)
Tom
Posts: 2490
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Kuhuminna

Post by Tom »

Sinu komme on alati hea lugeda muide.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3621
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

Aitäh, mul hea meel, kui saan jagada oma selleaastaseid miniatuurseid fotoseiklusi ja need kellegi jaoks veel huvitavad tunduvad. Fotograafiast ma vist ei olegi varsti enam pädev rääkima, ainult vanast fototehnikast :/

Igasugu pildistamisretked ja -üritused jäid ju see aasta ära - peale 29. veebruari Helsinki messikülastust Priiduga (kust leidsin tolle põneva Praktina kaamera) polegi kodust saanud kaugemale, kui omad jalad kannavad päeva jooksul :)

Netist õnneks aeg-ajalt leiab midagi, mis tundub soodne, ajalooliselt huvitav ja/või mingisse lineup'i kuuluv; siis olen üritanud küüned taha ajada. Aga praktiline kasutamine on jäänud rohkem telliskiviseinte tasemele, kui sedagi. Ja tekstiks pole ka jõudnud vormistada neid lugusid, millele olen üritanud illustratsioone hankida :)

Kuidas D3200 elab? Ma leidsin midagi, mis omal ajal (2013/2014) suht samas turusegmendis võistles - Sony A3000. Kuigi Sony on aasta noorem, on ta tõenäoliselt igatepidi kehvem kaamera, kui manuaaltorude adapteeritavus välja arvata. Omapärane plastine riistapuu ja esimene Alpha (mitte NEX) mudelinimega hübriid, kuigi kere poolest üritab peegelkaamera moodi välja näha.
Tom
Posts: 2490
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Kuhuminna

Post by Tom »

Töö kodunt eemal võtab praegu nii palju ära, et pildistamisele ei midagi. Aga natuke olen vanu pilte sortida saanud. Peaks neist ikka mingi jutu ka tegema, et oleks tore.
Lase aga oma seiklustel ilusti siia lehele maanduda. Huvitav lugeda.
Küllap kirjutaksid üht teist ka telliskiviseinast huvitavat.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3621
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

Ikka tasub asju jäädvustada nii pildis kui sõnas. Oma LR kataloogis sobrades oli hea meenutada küll, mida millal tehtud sai, aga siin samas teemas on 100+ lehekülge muljeid/mõttekäike ka juures, mulle küll tuletab meelde asju, mida ainult pildilt ei meenu. Nii et kirjutame aga :)
Tom
Posts: 2490
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Kuhuminna

Post by Tom »

Mul oli au jälle kergejõustikuvõistlustele kaasa elada.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
Post Reply