Kuhuminna

Kõik fotograafiast
priitv8
Posts: 1694
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Kuhuminna

Post by priitv8 »

Tom wrote:Kui tervist on, siis ikka kohal. Aga sina?
Kui teaks, mis ajal seal on mõtet olla. Raadiost öeldi, et mingi catwalk toimub reedel. Plakati järgi kestab üritus 4 päeva ja hakkab homme juba pihta. Ma võin 1 päeva eraldada, aga siis oleks vaja täpselt sihtida see valik õigeks. Ja enda päevatöö ajast ma ka näpistada ei saa, sestap peaks tööväline aeg olema.
PS Mingi pileti soetamist nõutakse vist ka.
Tom wrote:Tere Roland.
Loodame, et Roland varsti oma tootefotosid ka näitab. Need on tal ägedad!
Tom
Posts: 2490
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Kuhuminna

Post by Tom »

Programm on õhtuti alates kolmapäevast kallite piletitega.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3621
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

Huvitav näha jah, kuidas seal pea alaspidi pilte tehakse :) Tootepilte vaataks ka, ei õnnestunud neid FB-st ette saada ja kõiksugune inspiratsioon kulub ära, äkki jõuab nii lõpuks selleni, et saab oma vanemat fotokola ka mingis osaski üles pildistatud.
priitv8
Posts: 1694
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Kuhuminna

Post by priitv8 »

MartinV wrote:Huvitav näha jah, kuidas seal pea alaspidi pilte tehakse :) Tootepilte vaataks ka, ei õnnestunud neid FB-st ette saada ja kõiksugune inspiratsioon kulub ära, äkki jõuab nii lõpuks selleni, et saab oma vanemat fotokola ka mingis osaski üles pildistatud.
No me ka oleme ju algust juba teinud :D viewtopic.php?f=11&t=182&start=10
Tom
Posts: 2490
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Kuhuminna

Post by Tom »

Slaidi kontrast on suurem...
Attachments
DSC_7932.jpg
DSC_7932.jpg (338.53 KiB) Viewed 6902 times
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
priitv8
Posts: 1694
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Kuhuminna

Post by priitv8 »

Tallinnast siis saadeti 3 pilti EOS 5D Mk3 pärast rebima. Vähe ikka. Ma ise magasin ka õndsalt maha, ei arvestanud üldse, et ainult 6 päeva aega antakse.
Screen Shot 2015-10-20 at 23.41.28.PNG
Screen Shot 2015-10-20 at 23.41.28.PNG (273.02 KiB) Viewed 6895 times
PS Tähelepanelik lugeja märkab, et keskmine pilt on üsna sarnane sellele, mis mina Ps-is kokku treisin ;)
Last edited by priitv8 on 21.10.2015 08:38, edited 1 time in total.
roland
Posts: 69
Joined: 16.10.2015 08:57

Re: Kuhuminna

Post by roland »

Ma hüppan korra veel veidi tahapoole. Need autode kataloogipildid võivad vabalt ka komposiidid olla. Tihti pildistatakse toodet keskonnas lihtsalt selleks, et oleks näidis kuidas see konkreetsel taustal istub. Et oleks nö reference. Seejärel pildistatakse sama tausta ilma tooteta ning toodet omakorda stuudios, kus valgustingimused ei muutu ja on kergesti kontrollitavad. Lõpuks monteeritakse kõik kokku. Ma ei ole küll autosid pildistanud (õigemini tootefoto mõttes ei ole) nii et ei tea täpselt telgitaguseid. Aga tegemist on väga peegeldava pinnaga mida eriti sõidu pealt on väga raske kontrollida.

Samas ka tootefotograafid jagunevad selles osas kahte klassi. Osad üritavad võimalikult palju juba kaameras õigeks saada ja teine osa pildistab teadlikult osade kaupa et pärast pilt kokku shoppida. Ning enamasti sellise skaala piltide puhul on veel eraldi retusheerijate (appi ma ei tea eestikeelseid termineid enam :D ) tiim, kes kõik pisidetailideni veel üle käib ja ära muudab.

CGI-kohta niipalju kui ma kuulnud olen, siis püütakse seda tootefoto puhul vältida kui vähegi võimalik. Põhjus on väga lihtne, et vältida kohtukeisse, kus süüdistatakse et tegemist pole sama tootega. Samas millest ma aru ei saa, siis PS-is moonutamine on küll lubatud :D
priitv8
Posts: 1694
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Kuhuminna

Post by priitv8 »

Panin sama viite sinna tootefoto teemasse ka
http://scottkelby.com/a-few-from-my-car ... n-phoenix/
Siit saab küll aimu ainult peegelduste ja valguse handlimise kohta.
Mul on aga nt üks pilt kodus, BMW paberreklaamis (mida ma pole netist suutnud leida), kus autot on pildistatud USA-liku kõrgläikiva pika tsisterni ees. Kõik on nii terav (nii auto esiplaanil, kui tsisternauto tema taga koos peegeldusega), aga tausta järgi kuvab pilt liikumist. See oli esimene kord, kus ma jäin kohe mõttesse, et kuidas üldse on võimalik liikumise pealt nii teravat pilti teha ja kahte autot niimoodi sünkroonis hoida.

PS IMHO Apple kasutab enda toodete tutvustamisel Ai-d päris palju. (Adobe Illustratorit siis).
priitv8
Posts: 1694
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Kuhuminna

Post by priitv8 »

Tom wrote:Kui tervist on, siis ikka kohal. Aga sina?
Oskab keegi arvata, mida neist (kui üldse) tasuks vaadata? Mulle ei ütle ükski nimi siit suurt midagi.
Screen Shot 2015-10-21 at 21.08.52.PNG
Screen Shot 2015-10-21 at 21.08.52.PNG (102.01 KiB) Viewed 6879 times
MartinV
Site Admin
Posts: 3621
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

Nuuh, kas tedretähnilisest tütarlapsest näidatakse rohkem ka kui ainult silma?
Post Reply